Nasz blog internetowy

Blog omawiający techniki reklamy

Pomysł na biznes? Sposób na fundusze! – RPO Śląskie Łódzkie Lubelskie Wielkopolskie

Sporo osób prowadzących swoją działalność ze stuprocentową pewnością słyszało o rzeczy takiej, jak dotacje unijne dla firm. Dzięki nim, otrzymać można doprawdy niezłe pieniądze na rozpoczęcie działalności. Nie tylko zresztą na rozpoczęcie, bowiem fundusze unijne dofinansowania dla firm dają także na rozwój i poszerzenie istniejącej działalności.

Nie jest to natomiast takie zwyczajne. Pieniędzy nie dostanie prawie każdy, kto o nie poprosi. Wiele wniosków jest odrzucanych, przynajmniej z powodu niedopełnienia wymagań formalnych, których przy dotacjach tego typu jest dość dużo. Inna sprawa, że fundusze są ograniczone i nie posiada na tyle pieniędzy, by obdzielić nimi wszystkich zainteresowanych.

By zwiększyć własne szanse, chłopcy i dziewczęta zainteresowane dofinansowaniami z Unii Europejskiej najczęściej proszą o zbudowanie takich wniosków ekspertów. Stwarza to, że na rynku jest miejsce dla osób piszących takie dokumenty zawodowo. Ponieważ gra w dużej liczbie przypadków toczy się o bardzo wysokie środki, zarobić można bardzo wiele. Wymagana jest oczywiście perfekcyjna znajomość przepisów unijnych. Inaczej nasze wnioski nie będą w każdej sytuacji akceptowane.

Na czym polegać może taka pomoc? Można zająć się procesem odpowiednio od samego początku. Pomóc napisać przedsiębiorcy właściwy biznesplan, wybrać stosowny regionalny program operacyjny, napisać wniosek spełniający wszystkie wymogi i złożyć go w adekwatnej instytucji.

Taka pełna pomoc będzie oczywiście dość dużo kosztować. Chętnych nie powinno natomiast brakować, gdyż w sytuacji zaakceptowania wniosku, przedsiębiorca dostanie w całości duże, bezzwrotne dofinansowanie.

Więcej treści: Regionalny Program Operacyjny.

Comments are currently closed.