Nasz blog internetowy

Blog omawiający techniki reklamy

Pozycjonowanie a nowi klienci

###

Zadaniem pozycjonowania jak również innych działań marketingowych jest dotarcie z swoją ofertą do nowych kontrahentów. A więc czy pozycjonowanie spełnia swoje zadanie, tak jak np. reklama telewizyjna czy również radiowa – oczywiście, że tak. Pozycjonowanie posiada szereg zalet a dotarcie do nowych kontrahentów to wyłącznie jedna z nich. Niemniej jednak w jaki sposób możemy dzięki pozycjonowaniu zwiększyć liczbę naszych kontrahentów. Rozwiązania są dwa.

Pozycjonowanie spersonalizowanej strony internetowej. No jest prawdopodobnie to często wybierany rodzaj pozycjonowania stron w który inwestuje już zupełnie dość znaczna rzesza dużych a wręcz niewielkich firm. Dla małych firm jest to o tyle dobre, że pozycjonowanie jest tanie dzięki czemu nie powinniśmy narażać się na wielką dziurę w budżecie.

Drugim sposobem jest pozycjonowanie pozytywnych opinii o naszej firmie w sieci. To, że użytkownik trafi na naszą stronę nie gwarantuje nam, że ten klient zakupi nasz produkt. Czy również skorzysta z mojej oferty. Pozycjonowanie opinii czy tak zwany SEO PR umożliwia niezdecydowanym użytkownikom upewnić się co do rzetelności naszego przedsiębiorstwa. Jak to należy dział. Klient początkowa trafia na naszą stronę – nie może się zdecydować lub także boi się, że dana firma jest nierzetelna. Postanawia więc wyszukać opinie w sieci na dany temat. Jako, że pozycjonowanie pozytywnych opinii zapewni nam przychylność klienta. Posiadamy zwiększone szanse, że zdecyduje się na wybór naszego produktu.

Wybór stosownej firmy zajmującej się pozycjonowaniem jest trudną decyzja ponieważ podjęcie działań przez firmę z zewnątrz wiąże się z podjęciem decyzji o zawarciu umowy – warto dobrze przejżeć oferowane usługi SEO. W dużej liczbie przypadków jest to jeden rok a niekiedy wręcz 3 dla tego powinnaś odpowiednie analizować opinie o danej firmie jak również sprawdzić ich podejście do samego klienta. Poszukiwania odpowiedniej firmy tak jak i każdej osoby produktu powinnaś rozpocząć od odpowiedzenia naszych znajomych i skorzystaniu z ich rad. Jednak nie powinno się im ślepo ufać wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że słowa zaproponowane przez agencje SEO są nieefektywne dla tego o ile to możliwe powinieneś przeprowadzić gruntowną analizę takich słów priorytetowych. To w chwili obecnej po samych tyko słowach podstawowych możemy wykluczyć firmy, które pozycjonowanie świadczą w nieodpowiedni sposób. W jaki sposób tego dokonać?

Na początek warto przyjrzeć się bliżej liczbie wyszukiwań generowanych przez dane słowa kluczowe. Następnie powinno się sprawdzić jakie progi stosuje dane firma. Powinieneś zwrócić na to wyjątkową uwagę ponieważ kilka firm wykorzystuje niskie progi przez co będziecie zmuszeni zapłacić podobne kwoty za pozycje TOP 10 jak i TOP 1 przy czym cyfra użytkowników odwiedzających waszą stronę będzie znaczącą niższa.

, ,

Comments are currently closed.