Nasz blog internetowy

Blog omawiający techniki reklamy

Przeczytaj jak można właściwie wypromować swoją stronę

Pozycjonowanie stron jest procesem ciągłym, które wymaga wykorzystywania wszelakiego rodzaju technik pozyskiwania linków przychodzących do pozycjonowanej strony. Najpopularniejszymi metodami pozyskiwania linków przychodzących są: katalogowanie stron, dodawanie artykułów na stronach typu presell page (tzw. precle) , a ponadto pozyskiwanie linków z for internetowych.
Katalogowanie stron jest znanym od dawna procesem pozycjonowanie, który – choć wielu zapowiadało „śmierć” katalogów – wciąż są jedną z najważniejszych metod pozyskiwania linków (zwłaszcza na początku procesu pozycjonowania danej witryny). Chodzi z pewnością o wartościowe katalogi stron i katalogi przeznaczone dla firm przykładowo. katalog firm.

Precle to druga z najpopularniejszych technik pozyskiwania linków. Nowe strony typu presell pages powstają w jaki sposób grzyby po deszczu. Niestety spora część z nich dość szybko znika z Internetu, przez co giną również linki z takich stron. Efektywność precli polega na ich formie. Precle to serwisy publikujące artykuły – najczęściej są wielotematyczne. Link przychodzący jest zatem otoczony treścią – najlepiej oczywiście unikalną. Stanowi to z dobrym skutkiem metodę pozycjonowania. Tutaj tożsamo jak w sytuacji katalogów liczy się wartość owych precli. Część z nich – zwłaszcza ta niemoderowana, dość szybko zamienia się w farmy linków, które nawet jeśli nie znikają z indeksu wyszukiwarki, to linki z nich pochodzące nie mają żadnej wartości.

Ostatnią z wymienionych metod jest pozyskiwanie linków z for internetowych. Fora internetowe stanowią perfekcyjne źródło pochodzenia linków. Publikowane treści w ogromnej liczbie przypadków są unikalne i co najważniejsze, na danym forum możemy publikować tyle wpisów ile chcemy (z całą pewnością w ramach prowadzonych rozmów, bez spamowania). Każdy wpis z linkiem w stopce to jeden zdobyty backlink.

————————
Źródło artykułu: katalog stron internetowych: katalog-stron.co.pl i serwis ogłoszeń usług pracaprzez.net.

Comments are currently closed.