Nasz blog internetowy

Blog omawiający techniki reklamy

Trumna – stolarstwo

Wybór trumny nie jest wbrew pozorom łatwy, z różnych względów. Po pierwsze dlatego, że na rynku jest ichniejszym szeroki wybór, a po drugie różnorodne są zwyczaj i warunki, które decydują o tym jaki rodzaj trumny wybrać. Znaczenie ma głównie materiał, z jakiego została ona opracowana. Jak wynika z doświadczenia stolarzy, którzy wykonują trumny największym zainteresowaniem cieszą się te opracowane z drewna dębowego, które choć najdroższe są najtrwalsze i właściwie się prezentują. Popularne są również trumny opracowane ze świerku czy sosny. Mogą one być matowe lub z połyskiem.

Trumny przeważnie posiadają zdobienia, które dodają im klasy i elegancji. Bardzo duże znaczenie posiadają listwy ozdobne do trumien. Te najbardziej stylowe wykonane są również z drewna, choć bywają ichniejszym styropianowe zamienniki. Profesjonalni stolarze, którzy zajmują się produkcja trumien na życzenie kontrahentów wyposażają je w warkoczyki drewnienie czy w koraliki do trumien, które pełnią funkcje ozdobne. Wszystko w zależności od upodobań mężczyźni i kobiety, która trumnę zamawia, miejsca gdzie odbywa się pogrzeb, niemniej jednak również od zasobności portfela.

Zdarzają się też zamówienia na trumny, które posiadają dosłownie ekskluzywny charakter, co przejawia się jakością materiałów, z których trumna została wykonana, niemniej jednak także bogactwem zdobień. Nie bez znaczenia posiada również wnętrze takiej trumny, gdzie do jej wyściełania wybiera się luksusowe materiały. Trumny także są wykonywane na zamówienie pod kątem wielkości, są to zazwyczaj trumny przeznaczone do pochówki dzieci, lub w przypadku kiedy dana osoba była bardzo otyła lub wysoka.

Sprawdź: warkoczyki drewniane.

Comments are currently closed.