Nasz blog internetowy

Blog omawiający techniki reklamy

Wyjazd do USA – praca w stanach na wakacje

O ile chcesz w wakacje zarobić odrobinę dodatkowych pieniędzy, nie myśl, że Twoją priorytetową opcją są Niemcy, Wielka Brytania, czy któryś z krajów skandynawskich. W tym dość obszernym temacie, jakim jest praca wakacyjna USA będzie równie ładną opcją.

Nie myśl, że to bardzo daleko, drogo i ciężko się tam uzyskać. Okazuje się, że są na to zupełnie niezłe sposoby. Wyjściem jest program Work&Travel USA. To propozycja przeznaczona głównie dla osób posiadających status studenta. Zgłaszając się do programu, otrzymuje się propozycję pracy przez parę miesięcy w Stanach Zjednoczonych, a następnie możliwość zwiedzania państwie przez dodatkowy miesiąc. Czas pracy wynosić może od dwóch miesięcy do około pół roku.

Na ten okres będzie nam przysługiwać specjalna wiza dla pracowników tymczasowych. Załatwienie jej ma możliwość być niestety nieco czasochłonne. Wymagana będzie bowiem osobista rozmowa z urzędnikiem w amerykańskim konsulacie. Te znajdują się w Warszawie i Krakowie, zatem osoba, która nie jest mieszkańcem którego z takowych miast będzie musiała przeznaczyć ciut czasu na dojazd.

Jeśli chodzi o zarobki, programy Work and Travel opinie mają całkowicie świetne. Przez non stop pracy odłożyć można kilka tysięcy dolarów, wręcz biorąc pod uwagę dość znaczny koszt biletów lotniczych. Zasługą tego jest bowiem fakt, że pracodawca na miejscu zapewnia noclegi , a dodatkowo wyżywienie. Cała wypłata ma możliwość więc zostać zaoszczędzona i po powrocie zamieniona na złotówki. Krótko mówiąc, przez parę miesięcy pracy w USA, odłożyć można tyle samo, co wręcz przez kilka lat pracy w Polsce.

Zobacz – praca w stanach.

Comments are currently closed.